هولوگرام

هولوگرام

همه چیز درباره چاپ هولوگرام

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

 

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

از دیگر میکروسکوپ های مرتبط با این نوع میتوان به میکروسکوپ متقابل , توموگرافی مختلط اپتیک و میکروسکوپ فازی پراکندگی می باشد . به طور کلی در هرکدام با استفاده از یک موج فریم مرجع, دامنه ( شدت ) واطلاعات آن اندازه گیری میشود . اطلاعات بر روی یک حسگر تصویر دیجیتال یا توسط یک آشکارساز عکس که از طریق آن یک تصویر از یک شئ توسط رایانه بازسازی میشود , ثبت میشود . در میکروسکوپ های سنتی که ازموج مرجع استفاده نمیکند ,تنها اطلاعات شدت ثبت میشود و آن دسته از اطلاعات ضروری در مورد جسم گم میشود .

(DHM) هولوگرافی دیجیتالی است که به میکروسکوپ اعمال شده است . دلیل تمایز این نوع میکروسکوپ از دیگر میکروسکوپ ها این است که به جای گرفتن تصویر از شئ مورد نظر ,موج نور را به طرز دیجیتالی از شئ مورد نظر گرفته و به پردازش اطلاعات حاصل از آن به عنوان هولوگرام می پردازد که از طریق آن یک کامپیوتر تصویر را با استفاده از یک الگوریتم بازبینی عددی محاسبه میکند . به این ترتیب لنز تصویری تشکیل شده در میکروسکوپ سنتی با یک الگوریتم رایانه ای جایگزین میشود .

 

ویژگی های میکروسکوپ هولوگرافی دیجیتال

هولوگرافی توسط دنیس گابور برای بهبود میکروسکوپ نوری اختراع شد . با این وجود ,او بسیاری از کاربرد های بتن و صنعتی در این زمینه را پیدا نکرد . در واقع DHM بیشتر به میکروسکوپ نوری اعمال شده است . دراین زمینه برنامه های منحصر به فردی برای مشخص کردن خصوصیات سه بعدی از نمونه ی فنی نشان داده شده است وبه ویژگی های کمی از سلول های زنده قدرت میبخشد . در علوم مادی به طور معمول ازDHM برای تحقیق در آزمایشگاه های دانشگاهی و صنعتی استفاده میشود . آنان بستگی به کاربردشان در زمینه ی انتقال و پیکر بندی استفاده میشوند DHM راه حلی منحصر به فرد برای مشخص کردن خصوصیات نمونه های فنی چهار بعدی (سه بعدی و زمان) است ,زمانی که اطلاعات سریع به دست می آید . از این مورد برای اندازه گیری در محیط های پر سروصدا استفاده میشود , به هنگام ارتعاش ,زمانی که نمونه حرکت میکند و یا زمانی که شکل نمونه ها توسط محرک های خارجی چون نیرو های مکانیکی ,الکتریکی ,مغناطیسی , فرسایش شیمیایی , رسوب و تبخیر و …تغییر میکند . DHM در علوم مادی معمولا در حالت انتقال پیکربندی شده است . آنان فاکتور فازی کمیاب سلول های زنده را فعال میکنند (QPM). این اندازه گیری سلول ها را تحت تاثیر قرار نمیدهد,روندی که مستلزم مطالعاتی طولانی است .

برچسب ها : هولوگرافی ,میکروسکوپ های هولوگرافی , هولوگرافی دیجیتال ,هولوگرافی ,توموگرافی ,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  شنبه 29 مهر 1396ساعت 12:39  توسط نادر رفیعی 

ایجاد تلوزیون هولوگرافی

 

ایجاد تلوزیون هولوگرافی 

پیشرفت های عمده در فناوری هولوگرافی ,سرفصل هاست . دستگاه جدیدی ایجاد شده است که میتواند تصاویر سه بعدی را در زمانی اندک منتقل کند . این میتواند پیشرفت های عمده ای را درفناوری های تلوزیون هولوگرافی ایجاد کند . به عنوان مثال من میتوانستم به راحتی سخنرانی در توکیو را در خانه ی خودم انجام دهم . یک تصویر سه بعدی با وضوح بالا به اندازه ی کامل بدن من میتواند بر روی صحنه , روبه روی مخاطبان به طور زنده با بیش از ۶۰۰۰ مایل فاصله قرار بگیرد . اگر شما با کار همکار من ری کورزویل آشنایی دارید , ممکن است متوجه شده باشید که او گاهی اوقات سخنرانی های مجازی ای را ارائه میدهد که در آن یک تصویر سه بعدی از او به یک پدیده ی ویژه تبدیل میشود . این سیستم حضورو غیاب تلوزیونی که توسط teleportec طراحی شده است باید دارای دو سیستم در حال اجرا باشد .یکی در دفتر ری (همکارم) و دیگری در جایگاه مخصوص که تصویر را نمایش میدهد تا در زمان واقعی سخنرانی کند و با دیگر مخاطبین ارتباط بر قرار کند . او حتی میتواند با دانش آموزان ارتباط چشمی برقرار کند . (تصویر زیر : کنفرانس ری کورزویل با استفاده از فناوری ویدیویی teleportec )

معرفی هولوگرام قابل لمس

اما در دنیای واقعی فناوری هولوگرافی معمولا به طرح های نسبتا ابتدایی منجر میشود . در این زمینه ما روش های مختلفی را تجربه نمودیم که برخی موفق و برخی ناموفق بودند . در ماه جولای یک تیم در دانشگاه توکیو از اولین گروه هایی بودند که موفق به ایجاد یک سیستم هولوگرام قابل لمس شدند . برای مثال اگر هولوگرامی از یک توپ قرمزکوچک داشته باشید میتوانید اساسا با آن ارتباط برقرار کنید . یعنی آن توپ نزدیک شدن و دور شدن از دست شما را حس میکند . هنگامی این فناوری برای اولین بار سروصدا کرد, با نسخه ی اولیه از رابطه ی دسک تاپ رایانه هولوگرافی تحت (گزارش اقلیت) مقایسه شد .

برچسب ها : هولوگرام ,هولوگرام قابل لمس ,معرفی هولوگرام قابل لمس ,ایجاد تلوزیون هولوگرافی ,هولوگرافی, تلوزیون هولوگرافی ,,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  يکشنبه 23 مهر 1396ساعت 12:14  توسط نادر رفیعی 

چاپ برچسب های هولوگرافی

 

 چاپ برچسب های هولوگرافی

خواه آن استفاده از برچسب های هولوگرافی برای حفاظت محصولات به منظور جلوگیری از تقلبی شدن محصول وبالا بردن برند محصول باشد و خواه شاید به خاطر دلایل امنیتی چون کارت شناسایی آن باشد .هر صنعت در هر زمینه و گنجایشی از چاپ هولوگرافی استفاده میکند , آن ابزاری همه کاره است که کاربرد های مختلفی دارد .

امنیت  هولوگرام های امنیتی


هولوگرام های امنیتی برچسب هایی هستند که به منظور اهداف امنیتی, هولوگرام برروی آنها چاپ شده است . فرایند برگردان و تکثیر آن ها فرایندی بسیار دشواراست , چرا که آنان توسط یک هولوگرام خاص ایجاد میشود و از تجهیزات گران قیمتی برای ساخت آنان استفاده میشود . آنان به عنوان نشان کیفیت اقلام ومحصولات خرده فروش شناخته میشوند . از آن ها درپاسپورت , مدارک معتبر,کارت های بانکی و کارت های شناسایی استفاده میشود .

برچسب ها : هولوگرافی , امنیت هولوگرام , هولوگرام های امنیتی ,هولوگرام ,چاپ برچسب های هولوگرافی , برچسب های هولوگرافی,
موضوع : | بازدید : 7
+ نوشته شده در  شنبه 15 مهر 1396ساعت 13:47  توسط نادر رفیعی 

محاسبات هولوگرافیک

 

محاسبات هولوگرافیک

امروزه محاسبات هولوگرافیک به خوبی درک میشوند.اساسا سه عنصر اصلی در هولوگرافی دخیل است،منشأ نور،هولوگرافی و تصویر.اگر دو عنصرازپیش تعیین شده باشند عنصر سوم را میتوان تخمین زد.

 

هولوگرافی و تداخل سنج ها

تغییرات کوچک بر روی یک شیء را میتوان با قرار دادن دو نمایشگر بر روی یک شیء در حال تغییر به لحاظ کمی اندازه گیری کرد.دو تصویر با یکدیگر تداخل می یابند
و حواشی آن ها رامیتوان بر روی شیئی که جا به جایی جهات را نشان میدهد دید.در تداخل سنج های هولوگرافی حقیقی،تصویر مجازی اشیا مستقیما با شیء واقعی مقایسه میشود.حتی مضامین غیرقابل رویت،مانند گرما یا امواج شوک نیز میتوانند دیده شوند.تعداد بی شماری از کاربردهای مهندسی در این رشته از هولومتری وجود دارد.

برچسب ها : محاسبات هولوگرافیک ,هولوگرافیک ,هولوگرافی ,تداخل سنج های هولوگرافی , ,
موضوع : | بازدید : 11
+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 11:43  توسط نادر رفیعی 

پیشرفت هولوگرافی

  

پیشرفت هولوگرافی

 در حقیقت اغلب دشوار است که بگویم تصاویر هولوگرام یا تصویری از شی واقعی باشد. ظهور لیزر دی پی اس اس راه پیشرفت در زمینه هولوگرافی بازتاب را تسریع کرد و امکان تولید هولوگرام بازتاب رنگ تصاویر را کاملا واقع بینانه فراهم کرد.
“مشکلات زیربنایی قدیمی ما که برای تامین برق سه فاز و آب برای اهداف خنک کننده مورد نیازقرار داشتند، چیزی از گذشته هستند. این واقعیت که لیزرهای کوبولت به برق ۱۳ آمپر متصل می شوند، بدون هیچ مشکل خنک کننده تفاوت قابل توجهی ایجاد کرده است.
مثلا تجربه جان برای کار با لیزرهای کوبولت از خطوط لیزری، مثبت بود که او در توصیه به استفاده از این تکنولوژی در خانه، تردید نداشت. چیزی که انجام داده است موفقیت بزرگی است.

تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام

پس از گذراندن بیش از ۳۰ سال در زمینه هولوگرام، دانش و تجربه ی جان ویلتشایر بدون اغراق جامع است. او یکی از تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام کاربردی بود (در حال حاضر آپسک یکی از شرکت های مهم هولوگرافی برجسته در جهان است.)
جان در حال حاضر برای هولوگرافی های بوواتر سی تی او است، جایی که او نقش کاملا کلیدی در پیشرفت تولید هولوگرام بازتاب رنگ دارد.
یکی از مسایل بوجود آمده برای جان در مراحل ابتدایی دخالتش با انعکاس هولوگرام در دهه ۱۹۸۰، منبع لیزر و کاربرد لیزر بود. اما شروع رابطه طولانی مدت با خطوط لیزر، به زودی به این امر کمک کرد.

برچسب ها : پیشرفت هولوگرافی,هولوگرام,هولوگرافی, تولید هولوگرام,تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  شنبه 25 شهريور 1396ساعت 12:40  توسط نادر رفیعی 

تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام

 

تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام

هولوگرافیک معمولاً به یک ماده ی درخشان دلالت دارد که برای چاپ برچسب ها،استیکرها و غیره استفاده می شود؛در حالی که هولوگرام خودش به یک تصویر سه بعدی اشاره دارد.هولوگرام یک تصویر سه بعدی است که توسط تداخل پرتوهای نور از یک لیزر یا دیگر منابع تشدید نور شکل می گیرد.هرچند گاهی این دو قابل تعویض و جایگزینی با یکدیگر هستند،ولی هولوگرام و هولوگرافیک دقیقاً با هم یکسان نیستند. 

فویل هولوگرافیک

فویل هولوگرافیک به غیر از جذابیت بصری،می تواند روی ادراکات مربوط به محصول  یا برند شما هم تأثیر گذار باشد که این به دلیل ظاهر و احساس با کیفیت آن است.این برچسب ها برای کار با اکثر کاربردها طراحی شده اند؛و ما معمولاً شما را به استفاده از یک روکش UV یا رنگ ورقه ورقه ای توصیه کنیم که در این صورت برچسب های هولوگرافیک شما از سوی المان های مختلف،بهتر حفاظت می شوند.برچسب های هولوگرافیک سفارشی می توانند به بسته بندی،درخشش و زرق و برق اضافه کنند و باعث شوند که احتمالاً محصول شما بیشتر توجه مشتریان را به خود جلب کند. 

برچسب ها : تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام,فویل هولوگرافیک,هولوگرافیک,هولوگرام,برچسب های هولوگرافیک, هولوگرام و هولوگرافیک,
موضوع : | بازدید : 9
+ نوشته شده در  شنبه 11 شهريور 1396ساعت 12:20  توسط نادر رفیعی 

دو روش برای تولید برچسب های هولوگرافیک

دو روش برای تولید برچسب های هولوگرافیک 

ماده ی (stock) هولوگرافیک یا تمبر زدن یا مهر کردن ورقه ی سرد.روش اول تقریبا آسان و سرراست است ما برچسب را با استفاده از ماده ی کاملا حساس به فشار(کاغذ یا فیلم)چاپ می کنیم،درست مثل سایر برچسب هایی که به صورت معمول چاپ می کنیم.ما چندین تنه ی هولوگرافیک داریم که آماده به چاپ هستند و به ما این امکان را می دهند که برچسب های خود را با تاخیرهای کمتری چاپ کنیم.
ولی تعداد کمی اشکال به این روش وارد است.تعداد گزینه ها ی هولوگرافیک برای انتخاب کم است و دوم اینکه ممکن است یک “خط سفید”روی ماده  ایجاد شود.یک خط سفید رگه ی نازک است که در زمان ساخت ماده ی هولوگرافیک ایجاد می شود ولی اغلب کار هنری چاپ شده این خط را می پوشاند و آن را از نظر بصری قابل چشم پوشی می کند.

 

طراحی برچسب های هولوگرافیک

برای متمایز شدن از رقبا،به طراحی برچسب های هولوگرافیک فکر کنید.ماده ی ورقه ی هولوگرافیک به شکل قابل توجهی بسته بندی محصولات شما را تغییر می دهد و به زیبایی برچسب هنری شما می افزاید و به شدت به جذابیت ظاهر برچسب شما اضافه می کند.

برچسب ها : برچسب های هولوگرافیک,هولوگرافیک,طراحی برچسب های هولوگرافیک,روش تولید برچسب های هولوگرافی,
موضوع : | بازدید : 8
+ نوشته شده در  دوشنبه 6 شهريور 1396ساعت 9:29  توسط نادر رفیعی 

سخنان دکتر بوسو در مورد مدل هولوگرامی دنیا

 

سخنان دکتر بوسو در مورد مدل هولوگرامی دنیا 

دکتر بوسو در تیم جستجو بیان می کند که با به کار گیری ” چند اتحاد ریاضی” در قالب جاذبه ی کوانتومی برای نمایش دنیای کنونی مان ” شاید بهترین کار ممکن نباشد” اما تاکید می کند که حتی اگر این چنین باشد, فقط به این معنی است که دنیا نوع خاصی از هولوگرام مطرح شده ی آن ها نبوده است.

” فرض کنید که هرچیزی که می بینید, حس می کنید و یا به صورت سه بعدی می شنوید ( و نیز زمان کنونی شما) همگی از سطحی دو بعدی ناشی شده اند. این ایده شبیه هولوگرام عادی است که تصویر سه بعدی در سطح دو بعدی کدگذاری می شود, درست مانند هولوگرام های روی کارت های اعتباری. با این حال, این بار, کل جهان کد گذاری شده است.” پروفسور ریاضیات کاتوس اسکندریس در دانشگاه سوتتمپتون در روزنامه های انتشار یافته اینگونه بیان کرده بود.

مدل هولوگرامی دنیا در آینده چگونه خواهد بود

دانشمندان به تحلیل اطلاعات ماهواره ی پلانک ادامه دادند, و در مقاله ی جدیدی محققان اعلام کردند که مدل هولوگرامی دنیا همگام با ” تورم کیهانی ” بوده است و نیایش افشردی , نویسنده ی دانشگاه واترلو در موسسه بینادی فیزیک نظری را برآن داشت تا در مصاحبه ی تلفنی اعلام کند که این مدل, از مدل سه بعدی نیز محبوب تر بوده است.

مجموعه ی اطلاعات اینده  ممکن است داستان متفاوتی را بیان کنند, اما تا کنون اطلاعات مکفی برای ارائه ی مدل جدیدی وجود ندارد. اگر نظریه ی آن ها صحیح باشد, می توانیم نتیجه گیری کنیم که یکی از ابعادی که تجربه کرده بودیم”اضافه” بوده است: مانند عمق در هولوگرام. در بعضی از جهات ” واقعی” نیست بلکه ناشی از ذهنیت ما از ساختاری بنیادی و مسطح است.

برچسب ها : هولوگرام ,هولوگرافی ,هولوگرافیک , قوانین هولوگرافیک , اصول هولوگرام ,قوانین هولوگرام ,مدل هولوگرامی دنیا ,
موضوع : | بازدید : 7
+ نوشته شده در  سه شنبه 27 تير 1396ساعت 8:29  توسط نادر رفیعی 

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد