انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

همه چیز درباره چاپ هولوگرام

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

 

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

از دیگر میکروسکوپ های مرتبط با این نوع میتوان به میکروسکوپ متقابل , توموگرافی مختلط اپتیک و میکروسکوپ فازی پراکندگی می باشد . به طور کلی در هرکدام با استفاده از یک موج فریم مرجع, دامنه ( شدت ) واطلاعات آن اندازه گیری میشود . اطلاعات بر روی یک حسگر تصویر دیجیتال یا توسط یک آشکارساز عکس که از طریق آن یک تصویر از یک شئ توسط رایانه بازسازی میشود , ثبت میشود . در میکروسکوپ های سنتی که ازموج مرجع استفاده نمیکند ,تنها اطلاعات شدت ثبت میشود و آن دسته از اطلاعات ضروری در مورد جسم گم میشود .

(DHM) هولوگرافی دیجیتالی است که به میکروسکوپ اعمال شده است . دلیل تمایز این نوع میکروسکوپ از دیگر میکروسکوپ ها این است که به جای گرفتن تصویر از شئ مورد نظر ,موج نور را به طرز دیجیتالی از شئ مورد نظر گرفته و به پردازش اطلاعات حاصل از آن به عنوان هولوگرام می پردازد که از طریق آن یک کامپیوتر تصویر را با استفاده از یک الگوریتم بازبینی عددی محاسبه میکند . به این ترتیب لنز تصویری تشکیل شده در میکروسکوپ سنتی با یک الگوریتم رایانه ای جایگزین میشود .

 

ویژگی های میکروسکوپ هولوگرافی دیجیتال

هولوگرافی توسط دنیس گابور برای بهبود میکروسکوپ نوری اختراع شد . با این وجود ,او بسیاری از کاربرد های بتن و صنعتی در این زمینه را پیدا نکرد . در واقع DHM بیشتر به میکروسکوپ نوری اعمال شده است . دراین زمینه برنامه های منحصر به فردی برای مشخص کردن خصوصیات سه بعدی از نمونه ی فنی نشان داده شده است وبه ویژگی های کمی از سلول های زنده قدرت میبخشد . در علوم مادی به طور معمول ازDHM برای تحقیق در آزمایشگاه های دانشگاهی و صنعتی استفاده میشود . آنان بستگی به کاربردشان در زمینه ی انتقال و پیکر بندی استفاده میشوند DHM راه حلی منحصر به فرد برای مشخص کردن خصوصیات نمونه های فنی چهار بعدی (سه بعدی و زمان) است ,زمانی که اطلاعات سریع به دست می آید . از این مورد برای اندازه گیری در محیط های پر سروصدا استفاده میشود , به هنگام ارتعاش ,زمانی که نمونه حرکت میکند و یا زمانی که شکل نمونه ها توسط محرک های خارجی چون نیرو های مکانیکی ,الکتریکی ,مغناطیسی , فرسایش شیمیایی , رسوب و تبخیر و …تغییر میکند . DHM در علوم مادی معمولا در حالت انتقال پیکربندی شده است . آنان فاکتور فازی کمیاب سلول های زنده را فعال میکنند (QPM). این اندازه گیری سلول ها را تحت تاثیر قرار نمیدهد,روندی که مستلزم مطالعاتی طولانی است .

برچسب ها : هولوگرافی ,میکروسکوپ های هولوگرافی , هولوگرافی دیجیتال ,هولوگرافی ,توموگرافی ,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  شنبه 29 مهر 1396ساعت 12:39  توسط نادر رفیعی