همه چیز درباره چاپ هولوگرام

سخنان دکتر بوسو در مورد مدل هولوگرامی دنیا

 

سخنان دکتر بوسو در مورد مدل هولوگرامی دنیا 

دکتر بوسو در تیم جستجو بیان می کند که با به کار گیری ” چند اتحاد ریاضی” در قالب جاذبه ی کوانتومی برای نمایش دنیای کنونی مان ” شاید بهترین کار ممکن نباشد” اما تاکید می کند که حتی اگر این چنین باشد, فقط به این معنی است که دنیا نوع خاصی از هولوگرام مطرح شده ی آن ها نبوده است.

” فرض کنید که هرچیزی که می بینید, حس می کنید و یا به صورت سه بعدی می شنوید ( و نیز زمان کنونی شما) همگی از سطحی دو بعدی ناشی شده اند. این ایده شبیه هولوگرام عادی است که تصویر سه بعدی در سطح دو بعدی کدگذاری می شود, درست مانند هولوگرام های روی کارت های اعتباری. با این حال, این بار, کل جهان کد گذاری شده است.” پروفسور ریاضیات کاتوس اسکندریس در دانشگاه سوتتمپتون در روزنامه های انتشار یافته اینگونه بیان کرده بود.

مدل هولوگرامی دنیا در آینده چگونه خواهد بود

دانشمندان به تحلیل اطلاعات ماهواره ی پلانک ادامه دادند, و در مقاله ی جدیدی محققان اعلام کردند که مدل هولوگرامی دنیا همگام با ” تورم کیهانی ” بوده است و نیایش افشردی , نویسنده ی دانشگاه واترلو در موسسه بینادی فیزیک نظری را برآن داشت تا در مصاحبه ی تلفنی اعلام کند که این مدل, از مدل سه بعدی نیز محبوب تر بوده است.

مجموعه ی اطلاعات اینده  ممکن است داستان متفاوتی را بیان کنند, اما تا کنون اطلاعات مکفی برای ارائه ی مدل جدیدی وجود ندارد. اگر نظریه ی آن ها صحیح باشد, می توانیم نتیجه گیری کنیم که یکی از ابعادی که تجربه کرده بودیم”اضافه” بوده است: مانند عمق در هولوگرام. در بعضی از جهات ” واقعی” نیست بلکه ناشی از ذهنیت ما از ساختاری بنیادی و مسطح است.

برچسب ها : هولوگرام ,هولوگرافی ,هولوگرافیک , قوانین هولوگرافیک , اصول هولوگرام ,قوانین هولوگرام ,مدل هولوگرامی دنیا ,
موضوع : | بازدید : 6
+ نوشته شده در  سه شنبه 27 تير 1396ساعت 8:29  توسط نادر رفیعی 

دو روش برای تولید برچسب های هولوگرافیک

دو روش برای تولید برچسب های هولوگرافیک 

ماده ی (stock) هولوگرافیک یا تمبر زدن یا مهر کردن ورقه ی سرد.روش اول تقریبا آسان و سرراست است ما برچسب را با استفاده از ماده ی کاملا حساس به فشار(کاغذ یا فیلم)چاپ می کنیم،درست مثل سایر برچسب هایی که به صورت معمول چاپ می کنیم.ما چندین تنه ی هولوگرافیک داریم که آماده به چاپ هستند و به ما این امکان را می دهند که برچسب های خود را با تاخیرهای کمتری چاپ کنیم.
ولی تعداد کمی اشکال به این روش وارد است.تعداد گزینه ها ی هولوگرافیک برای انتخاب کم است و دوم اینکه ممکن است یک “خط سفید”روی ماده  ایجاد شود.یک خط سفید رگه ی نازک است که در زمان ساخت ماده ی هولوگرافیک ایجاد می شود ولی اغلب کار هنری چاپ شده این خط را می پوشاند و آن را از نظر بصری قابل چشم پوشی می کند.

 

طراحی برچسب های هولوگرافیک

برای متمایز شدن از رقبا،به طراحی برچسب های هولوگرافیک فکر کنید.ماده ی ورقه ی هولوگرافیک به شکل قابل توجهی بسته بندی محصولات شما را تغییر می دهد و به زیبایی برچسب هنری شما می افزاید و به شدت به جذابیت ظاهر برچسب شما اضافه می کند.

برچسب ها : برچسب های هولوگرافیک,هولوگرافیک,طراحی برچسب های هولوگرافیک,روش تولید برچسب های هولوگرافی,
موضوع : | بازدید : 8
+ نوشته شده در  دوشنبه 6 شهريور 1396ساعت 9:29  توسط نادر رفیعی 

تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام

 

تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام

هولوگرافیک معمولاً به یک ماده ی درخشان دلالت دارد که برای چاپ برچسب ها،استیکرها و غیره استفاده می شود؛در حالی که هولوگرام خودش به یک تصویر سه بعدی اشاره دارد.هولوگرام یک تصویر سه بعدی است که توسط تداخل پرتوهای نور از یک لیزر یا دیگر منابع تشدید نور شکل می گیرد.هرچند گاهی این دو قابل تعویض و جایگزینی با یکدیگر هستند،ولی هولوگرام و هولوگرافیک دقیقاً با هم یکسان نیستند. 

فویل هولوگرافیک

فویل هولوگرافیک به غیر از جذابیت بصری،می تواند روی ادراکات مربوط به محصول  یا برند شما هم تأثیر گذار باشد که این به دلیل ظاهر و احساس با کیفیت آن است.این برچسب ها برای کار با اکثر کاربردها طراحی شده اند؛و ما معمولاً شما را به استفاده از یک روکش UV یا رنگ ورقه ورقه ای توصیه کنیم که در این صورت برچسب های هولوگرافیک شما از سوی المان های مختلف،بهتر حفاظت می شوند.برچسب های هولوگرافیک سفارشی می توانند به بسته بندی،درخشش و زرق و برق اضافه کنند و باعث شوند که احتمالاً محصول شما بیشتر توجه مشتریان را به خود جلب کند. 

برچسب ها : تفاوت هولوگرافیک و هولوگرام,فویل هولوگرافیک,هولوگرافیک,هولوگرام,برچسب های هولوگرافیک, هولوگرام و هولوگرافیک,
موضوع : | بازدید : 9
+ نوشته شده در  شنبه 11 شهريور 1396ساعت 12:20  توسط نادر رفیعی 

پیشرفت هولوگرافی

  

پیشرفت هولوگرافی

 در حقیقت اغلب دشوار است که بگویم تصاویر هولوگرام یا تصویری از شی واقعی باشد. ظهور لیزر دی پی اس اس راه پیشرفت در زمینه هولوگرافی بازتاب را تسریع کرد و امکان تولید هولوگرام بازتاب رنگ تصاویر را کاملا واقع بینانه فراهم کرد.
“مشکلات زیربنایی قدیمی ما که برای تامین برق سه فاز و آب برای اهداف خنک کننده مورد نیازقرار داشتند، چیزی از گذشته هستند. این واقعیت که لیزرهای کوبولت به برق ۱۳ آمپر متصل می شوند، بدون هیچ مشکل خنک کننده تفاوت قابل توجهی ایجاد کرده است.
مثلا تجربه جان برای کار با لیزرهای کوبولت از خطوط لیزری، مثبت بود که او در توصیه به استفاده از این تکنولوژی در خانه، تردید نداشت. چیزی که انجام داده است موفقیت بزرگی است.

تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام

پس از گذراندن بیش از ۳۰ سال در زمینه هولوگرام، دانش و تجربه ی جان ویلتشایر بدون اغراق جامع است. او یکی از تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام کاربردی بود (در حال حاضر آپسک یکی از شرکت های مهم هولوگرافی برجسته در جهان است.)
جان در حال حاضر برای هولوگرافی های بوواتر سی تی او است، جایی که او نقش کاملا کلیدی در پیشرفت تولید هولوگرام بازتاب رنگ دارد.
یکی از مسایل بوجود آمده برای جان در مراحل ابتدایی دخالتش با انعکاس هولوگرام در دهه ۱۹۸۰، منبع لیزر و کاربرد لیزر بود. اما شروع رابطه طولانی مدت با خطوط لیزر، به زودی به این امر کمک کرد.

برچسب ها : پیشرفت هولوگرافی,هولوگرام,هولوگرافی, تولید هولوگرام,تکنولوژیستهای اصلی در هولوگرام,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  شنبه 25 شهريور 1396ساعت 12:40  توسط نادر رفیعی 

محاسبات هولوگرافیک

 

محاسبات هولوگرافیک

امروزه محاسبات هولوگرافیک به خوبی درک میشوند.اساسا سه عنصر اصلی در هولوگرافی دخیل است،منشأ نور،هولوگرافی و تصویر.اگر دو عنصرازپیش تعیین شده باشند عنصر سوم را میتوان تخمین زد.

 

هولوگرافی و تداخل سنج ها

تغییرات کوچک بر روی یک شیء را میتوان با قرار دادن دو نمایشگر بر روی یک شیء در حال تغییر به لحاظ کمی اندازه گیری کرد.دو تصویر با یکدیگر تداخل می یابند
و حواشی آن ها رامیتوان بر روی شیئی که جا به جایی جهات را نشان میدهد دید.در تداخل سنج های هولوگرافی حقیقی،تصویر مجازی اشیا مستقیما با شیء واقعی مقایسه میشود.حتی مضامین غیرقابل رویت،مانند گرما یا امواج شوک نیز میتوانند دیده شوند.تعداد بی شماری از کاربردهای مهندسی در این رشته از هولومتری وجود دارد.

برچسب ها : محاسبات هولوگرافیک ,هولوگرافیک ,هولوگرافی ,تداخل سنج های هولوگرافی , ,
موضوع : | بازدید : 10
+ نوشته شده در  چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 11:43  توسط نادر رفیعی 

چاپ برچسب های هولوگرافی

 

 چاپ برچسب های هولوگرافی

خواه آن استفاده از برچسب های هولوگرافی برای حفاظت محصولات به منظور جلوگیری از تقلبی شدن محصول وبالا بردن برند محصول باشد و خواه شاید به خاطر دلایل امنیتی چون کارت شناسایی آن باشد .هر صنعت در هر زمینه و گنجایشی از چاپ هولوگرافی استفاده میکند , آن ابزاری همه کاره است که کاربرد های مختلفی دارد .

امنیت  هولوگرام های امنیتی


هولوگرام های امنیتی برچسب هایی هستند که به منظور اهداف امنیتی, هولوگرام برروی آنها چاپ شده است . فرایند برگردان و تکثیر آن ها فرایندی بسیار دشواراست , چرا که آنان توسط یک هولوگرام خاص ایجاد میشود و از تجهیزات گران قیمتی برای ساخت آنان استفاده میشود . آنان به عنوان نشان کیفیت اقلام ومحصولات خرده فروش شناخته میشوند . از آن ها درپاسپورت , مدارک معتبر,کارت های بانکی و کارت های شناسایی استفاده میشود .

برچسب ها : هولوگرافی , امنیت هولوگرام , هولوگرام های امنیتی ,هولوگرام ,چاپ برچسب های هولوگرافی , برچسب های هولوگرافی,
موضوع : | بازدید : 7
+ نوشته شده در  شنبه 15 مهر 1396ساعت 13:47  توسط نادر رفیعی 

ایجاد تلوزیون هولوگرافی

 

ایجاد تلوزیون هولوگرافی 

پیشرفت های عمده در فناوری هولوگرافی ,سرفصل هاست . دستگاه جدیدی ایجاد شده است که میتواند تصاویر سه بعدی را در زمانی اندک منتقل کند . این میتواند پیشرفت های عمده ای را درفناوری های تلوزیون هولوگرافی ایجاد کند . به عنوان مثال من میتوانستم به راحتی سخنرانی در توکیو را در خانه ی خودم انجام دهم . یک تصویر سه بعدی با وضوح بالا به اندازه ی کامل بدن من میتواند بر روی صحنه , روبه روی مخاطبان به طور زنده با بیش از ۶۰۰۰ مایل فاصله قرار بگیرد . اگر شما با کار همکار من ری کورزویل آشنایی دارید , ممکن است متوجه شده باشید که او گاهی اوقات سخنرانی های مجازی ای را ارائه میدهد که در آن یک تصویر سه بعدی از او به یک پدیده ی ویژه تبدیل میشود . این سیستم حضورو غیاب تلوزیونی که توسط teleportec طراحی شده است باید دارای دو سیستم در حال اجرا باشد .یکی در دفتر ری (همکارم) و دیگری در جایگاه مخصوص که تصویر را نمایش میدهد تا در زمان واقعی سخنرانی کند و با دیگر مخاطبین ارتباط بر قرار کند . او حتی میتواند با دانش آموزان ارتباط چشمی برقرار کند . (تصویر زیر : کنفرانس ری کورزویل با استفاده از فناوری ویدیویی teleportec )

معرفی هولوگرام قابل لمس

اما در دنیای واقعی فناوری هولوگرافی معمولا به طرح های نسبتا ابتدایی منجر میشود . در این زمینه ما روش های مختلفی را تجربه نمودیم که برخی موفق و برخی ناموفق بودند . در ماه جولای یک تیم در دانشگاه توکیو از اولین گروه هایی بودند که موفق به ایجاد یک سیستم هولوگرام قابل لمس شدند . برای مثال اگر هولوگرامی از یک توپ قرمزکوچک داشته باشید میتوانید اساسا با آن ارتباط برقرار کنید . یعنی آن توپ نزدیک شدن و دور شدن از دست شما را حس میکند . هنگامی این فناوری برای اولین بار سروصدا کرد, با نسخه ی اولیه از رابطه ی دسک تاپ رایانه هولوگرافی تحت (گزارش اقلیت) مقایسه شد .

برچسب ها : هولوگرام ,هولوگرام قابل لمس ,معرفی هولوگرام قابل لمس ,ایجاد تلوزیون هولوگرافی ,هولوگرافی, تلوزیون هولوگرافی ,,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  يکشنبه 23 مهر 1396ساعت 12:14  توسط نادر رفیعی 

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

 

انواع میکروسکوپ های هولوگرافی دیجیتال

از دیگر میکروسکوپ های مرتبط با این نوع میتوان به میکروسکوپ متقابل , توموگرافی مختلط اپتیک و میکروسکوپ فازی پراکندگی می باشد . به طور کلی در هرکدام با استفاده از یک موج فریم مرجع, دامنه ( شدت ) واطلاعات آن اندازه گیری میشود . اطلاعات بر روی یک حسگر تصویر دیجیتال یا توسط یک آشکارساز عکس که از طریق آن یک تصویر از یک شئ توسط رایانه بازسازی میشود , ثبت میشود . در میکروسکوپ های سنتی که ازموج مرجع استفاده نمیکند ,تنها اطلاعات شدت ثبت میشود و آن دسته از اطلاعات ضروری در مورد جسم گم میشود .

(DHM) هولوگرافی دیجیتالی است که به میکروسکوپ اعمال شده است . دلیل تمایز این نوع میکروسکوپ از دیگر میکروسکوپ ها این است که به جای گرفتن تصویر از شئ مورد نظر ,موج نور را به طرز دیجیتالی از شئ مورد نظر گرفته و به پردازش اطلاعات حاصل از آن به عنوان هولوگرام می پردازد که از طریق آن یک کامپیوتر تصویر را با استفاده از یک الگوریتم بازبینی عددی محاسبه میکند . به این ترتیب لنز تصویری تشکیل شده در میکروسکوپ سنتی با یک الگوریتم رایانه ای جایگزین میشود .

 

ویژگی های میکروسکوپ هولوگرافی دیجیتال

هولوگرافی توسط دنیس گابور برای بهبود میکروسکوپ نوری اختراع شد . با این وجود ,او بسیاری از کاربرد های بتن و صنعتی در این زمینه را پیدا نکرد . در واقع DHM بیشتر به میکروسکوپ نوری اعمال شده است . دراین زمینه برنامه های منحصر به فردی برای مشخص کردن خصوصیات سه بعدی از نمونه ی فنی نشان داده شده است وبه ویژگی های کمی از سلول های زنده قدرت میبخشد . در علوم مادی به طور معمول ازDHM برای تحقیق در آزمایشگاه های دانشگاهی و صنعتی استفاده میشود . آنان بستگی به کاربردشان در زمینه ی انتقال و پیکر بندی استفاده میشوند DHM راه حلی منحصر به فرد برای مشخص کردن خصوصیات نمونه های فنی چهار بعدی (سه بعدی و زمان) است ,زمانی که اطلاعات سریع به دست می آید . از این مورد برای اندازه گیری در محیط های پر سروصدا استفاده میشود , به هنگام ارتعاش ,زمانی که نمونه حرکت میکند و یا زمانی که شکل نمونه ها توسط محرک های خارجی چون نیرو های مکانیکی ,الکتریکی ,مغناطیسی , فرسایش شیمیایی , رسوب و تبخیر و …تغییر میکند . DHM در علوم مادی معمولا در حالت انتقال پیکربندی شده است . آنان فاکتور فازی کمیاب سلول های زنده را فعال میکنند (QPM). این اندازه گیری سلول ها را تحت تاثیر قرار نمیدهد,روندی که مستلزم مطالعاتی طولانی است .

برچسب ها : هولوگرافی ,میکروسکوپ های هولوگرافی , هولوگرافی دیجیتال ,هولوگرافی ,توموگرافی ,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  شنبه 29 مهر 1396ساعت 12:39  توسط نادر رفیعی 

هولوگرام های هوشمند و رانندگی

 

کاربرد های هولوگرام های هوشمند

در دنیای امروز ما هولوگرام ها به ویژه هولوگرام ها هوشمند دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند اما این را باید بدانیم که این کاربرده ا رای چه منظور هستند و شما از این کاربرد ها میتوانید چه سود هایی را ببرید.بنابر این به عنوان مثال به یکی از این کاربرد ها اشاره خواهیم کرد.

  • دوم,در میان رانندگان,دارای دسترسی بهتر و بهبود دوربین های مخصوص که میتوانند اطلاعات را بصورت سه بعدی گرفته که میتواند مفاهیم عمیق را تشخیص دهد است.چنین دوربین ها و دستگاه ها میتوانند در گرفتن چشم اندازهای مختلف از موضوعاتی که بعدها میتوانند در ساخت هولوگرام ها استفاه شوند کمک کند.

.

 نیاز های دنیای تجاری به هولوگرام را بشناسیم

 هولوگرام ها در دنیای امروزه ما کاربرد های متفاوتی در عرصه های مختلفی دارند.این را ما باید به شما به این صورت بگوییم که یکی از بزرگترین عرصه هایی که هولوگرام ها در آنها فعالیت دارند و کمی تا بسیار موفق هم بوده اند را عرصه ی تجارت میدانیم.اما چرا ؟

امروزه یک مادر باردار که برای یک چکاپ عادی نزد پزشک میرود,میتواند ضربان قلب نوزاد در حال رشد خود را بشنود و حتی یک تصویر انتزاعی فرا صوت از او ببیند.در آینده ی بسیار نزدیک,ترکیبی از تکنولوژی هولوگرافیک و هوش مصنوعی میتواند این تجربه را به چیزی حتی مطلوب تر تبدیل کند و بطوری که والدین میتوانند تصویری سیصد و شصت درجه از نوزاد در طول چرخه ی تکامل را ببینند.
پیشرفت سریع هولوگرام ها میتواند دنیای ما را به کل تغییر دهد و ما این رویداد را در اطراف خود میبینیم.از سرگرمی هایی مانند پوکمون,که با واقعیت ترکیب شده است درمیابیم که دنیا دارای نیروی مغناطیسی است و افراد را ترسیم میکند.در فرانسه,دنیای سیاست به طور موفقیت آمیزی شروع به استفاده از این تکنولوژی جدید کرده است تا در یک زمان حضار را بطور زنده در مکان های متعدد نمایش دهد.در طول کمپین انتخاباتی اخیر فرانسه,جین لوس ملنکان,حامیان خویش را در دایجن نشان داده است در حالی که هولوگرام های وی همزمان در شش شهر فرانسوی دیگر دیده میشدند.
رشته ی طب نیز بر روی مجموعه ی عظیمی در تکنولوژی سرمایه گذاری کرده است.با پذیرش روبه افزایش هولوگرافی پزشکی برای آموزش و تحقیقات,انتظار میرود بازار جهانی هولوگرام در سال دوهزارو بیست یک,یک و هشتاد دو میلیارد و هولرگرافی طبی در سال دوهزار و بیست و یک به تنهایی به یک میلیارد برسد.به طور کلی در دنیای ما و در دنیای تجارت این به چه معناست؟
با مخاطبان رو به ازدیاد,برای کاهش هزینه ی طراحی یاکمک به طرح های بد با زیر سازی تصاویر هولوگرافیک,هولوگرافی به ما کمک خواهد کرد تا بطور یکپارچه دنیای واقعی و دنیای دیجیتالی را درهم ادغام کنیم.

برچسب ها : ags تصاویر هولوگرافیک ,ساخت هولوگرام, کاربرد هولوگرام ,کاربرد هولوگرام در دنیای تجاری, کاربردهای هولوگرام, مدل های هولوگرافیک سه بعدی ,هولوگر,
موضوع : | بازدید : 3
+ نوشته شده در  سه شنبه 16 آبان 1396ساعت 5:16  توسط نادر رفیعی 

درباره هولوگرام های پراکنشی و زیرشاخه هایش

 

شناخت هولوگرام پراکنشی چند شکافه

تمامی رشته هایی که در دنیای امروزه کا فعالیت میکنند دارای زیر شاخه های بسیار زیادی هستند.بنابر این یکی دیگه از مواردی که شما درباره هولوگرام ها نیاز دارد که بدانید میتوان هولوگرام های پراکنشی و زیر شاخه های مربوط به آن دانست.پس برای دریاقت این اطلاعات به ادامه مطلب سر بزنید.

از نمادهای زیر در منحنی مرتبط به آزمایشات باقی مانده آمده است :
توجه:لنزهایی که با یک سوراخچه همراه باشند فیلتر فضایی نامیده می شوند .
شکل بالا نمایه ای برای ساخت هولوگرام های پراکنشی با کیفیت است.عملکرد آن معمولی است وبرای سایر آزمایش های باقی مانده نیز صدق می کند .
آ:اجزای نشان داده شده در شکل بالا را جز برای فیلتر فرانمایی L1,SوL2,Sرا طرح نمایید.
ب:راه های نوری را با استفاده از یک سیم متوازن کنید .آن را ازموچج شکاف دهنده ی bsآغاز کنید ومسافت کلی از bsتاm2تا hرا اندازه گیری کنید .با به حرکت درآوردن آینه ی m2به اندازه ی ۲ الی ۳ سانتی متر راه را متوازن سازید .
پ:دو اشعه از امواج را با قرار دادن فیلترهای فضایی گسترش دهید .اشعه ی مرجع می بایست هولوپلیت را بپوشاند .اشعه ی امواج باید شی را روشن نگه دارد .
ت:ایجاد مانع :از هولوپلیت نور منتشر شده از هر جای دیگر به جز شی را مشاهده کنید .تمامی نورها را با از استفاده از یک کاغذ مقوایی ببندید .
ث:میزان شدت دو موج ناگهانی بر روی هولوپلیت با قدرت سنج و با قرار دادن مقیاس سنج بر سر راه هولوپلیت ببندید .نور انتشار یافته از اشعه ی جسم را ببندید میزان شدت اشعه ی مرجع به اشعه ی شی را با دو به کار گیری دو روش تنظیم کنید .
۱)از یک شکاف دهنده ی متغیر استفاده کنید .
۲)لنزهای گسترش دهنده ی امواج را به طور مناسب در امتداد مسیر امواج به حرکت در آورید .
ج:زمان در معرض قرار دهی نور را تعیین کنید.
چ:اکنون هولوگرام را ظاهر کنید.
اگر نوردهی مطلوب از شی مورد نظر است یک شیشه تخت می بایست در میان شی و آینه ی m3قرار گیرد .از برخورد هر گونه نور مستقیم به منبع h جلوگیری کنید.

شناخت هولوگرام پراکنشی دو شی

 

در شکل بالا نمایه ای برای روشن کردن شی با دو اشعه را نشان می دهد .این مسئله سبب نوردهی هنرمندانه در میان شکاف دهنده ی اشعه ،فیلتر فضایی و آینه می گردد .نوردهی مطلوب با شیشه ی مسطح نیز امکان پذیر است .
راه اشعه از اشعه ی افزوده شده می بایست با آغاز از اشعه ی شکاف دهنده ی BS1متعادل سازی شود .

برچسب ها : انواع هولوگرام, ساخت هولوگرام ,کیفیت هولوگرام ,هولوگرافی, هولوگرافی های پیشرفته, هولوگرام ,هولوگرام پراکنشی با یک آینه ,هولوگرام پراکنشی بدو,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  چهارشنبه 24 آبان 1396ساعت 8:04  توسط نادر رفیعی 

زیبایی کار پروژکتورهای هولوگرافی

 

هولوگرافی و تصاویر سه بعدی 

نکته ی جالب و زیبای پروژکتورهای هولوگرافی که مورد توجه و چشمگیر است عملکرد آنها است به این صورت که با یک منبع نور پروژکتورهای هولوگرافی میتوانند به زیبایی از بین و وسط الگوهای تداخلی عبور می کند یک تصویر سه بعدی که هنوز مسطح است ،را تولید می کند .برای ایجاد تصاویر سه بعدی حقیقی از یک آینه ی چرخشی برای بازتاب تصویر به چشم بیننده استفاده می کنند .این آینه یک تصویر مرتبط به زاویه ی دید چشم بیننده را ارسال می کند .با حرکت بیننده بیننده در جهات مختلف تصاویر متععدی قابل مشاهده است .هم چنین این تصاویر به صورت معلق در فضا مشاهده می گردند .

نمایش ویدیوها بر روی پروژکتورهای هولوگرافی

در سال ۲۰۰۴ صفحه نمایشگرهای دیجیتال قابلیت تولید الگوهای تداخلی و پیاده سازی آن هولوگرام بر روی نوار را داشته اند .این بدان معناست که این شرکت ها می توانند کار نمایش ویدیوها بر روی پروژکتورهای هولوگرافی را آغاز کنند .این پروژکتور لیزر و یا نور خالص سفید را در میان صفحه نمایشگرهای دیجیتال که با الگوهای تداخلی مرتبط تصاویر می تابانند .این فرآیند با گذر نور در میان الگوهای تداخلی و ظاهر شدن آن در جلوی پروژکتور تکمیل می گردد .در پروژکتورهای سنتی نور از میان تصاویر گرافیکی که از ورود برخی از نورها به دلیل سایه سازی ممانعت به عمل می آورد ،گذر می کرد و تنها از برخی از رنگ ها برای نمایش این تصویرها استفاده می شد.پروژکتورهای هولوگرافی تصاویر را با شکست نور از میان الگوهای تداخلی و بدون از دست دادن نور و عملکرد بهتر تولید می کنند.آن ها بسیار کوچک هستند و گرمای بسیار کمی نیز هم تولید می کنند .همین مزیت ها سبب گردیده که برای کاربرد نهایی ابزار الکترونیکی موجود در تلفن های همراه مناسب باشند .

برچسب ها : هولوگرافی ,فیلم هولوگرافی,هولوگرام,ویژگی های هولوگرام, ساخت هولوگرام ,,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  جمعه 26 آبان 1396ساعت 20:46  توسط نادر رفیعی 

هدف در ساخت هولوگرام های رنگی

 

ایجاد رنگ و گسترش آن در هولوگرام 

ایجاد خلاقیت در گسترش کاردر زمینه های مختلف مربوط به هولوگرام ضروری و لازم است  دراین راستا تمام متخصصین و کسانی که محقق هستند در حال کشف شیوه های جدید هستند. باید بدانید که محققان راه جدیدی را برای ساخت هولوگرام های رنگی به وجود آوردند که میتوان از هر زاویه با استفاده از نور سفید معمولی آنرا مشاهده کرد .این پیشبرد میتواند منجر به ایجاد نسل جدیدی از دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن های همراه یا تلوزیون های مینیاتوری که تصاویری سه بعدی نشان میدهند شود . تصاویر واقعی سه بعدی را میتوان به روش های مختلفی ایجاد کرد .
در دهه ی ۱۹۶۰ محققان اولین هولوگرامی را ایجاد کردند ,که با شلیک یک لیزر در یک شئ و ابتدا با استفاده از یک ماده ی حساس به نور برای تسخیر الگوی تداخل امواج نور که منعکس کننده ی جسم و دیگر امواجی بود که به طور مستقیم به جسم برخورد میکردند . این هولوگرام اگر بعدا با همان طول موج نور لیزر روشن شود , یک تصویر سه بعدی اما تک رنگ را از شئ تولید میکند . یک هولوگرام شناخته شده از آن دوران که توسط لیزر قرمزی از یک صفحه شطرنجی در قسمت هایی اشغال شده است که از هر گوشه و زاویه ای به هنگامی که بیننده موقعیتش را تغییر دهد میتواند مشاهده شود .

 کشف هولوگرامهای واقعی

در حال حاظر ,محققان در زمینه علم امروزه اعلام میکنند که میتوانند هولوگرام هایی واقعی ایجاد کنند که تنها با استفاده از نور سفید مورد بررسی قرار میگیرند . ساتوریش کاواتا , یک فیزیکدان فوتونیک در دانشگاه اوزاکا در ژاپن میگوید : این تکنولوژی جدید همانند اولین هولوگرام , برای ایجاد یک الگوی تداخل از لیزر استفاده میکند . برای گرفتن رنگ ,کاواتا و همکارانش شئ اصلی را با سه نور قرمز و آبی و زرد که از رنگ های اصلی نوری هستند روشن کردند . آنها هولوگرام را در یک ماده حساس به نور که با ورقه ی نازکی از طلا و نقره پوشیده شده است نگه داری میکنند . روکشی که حاوی الکترون آزاد است و هنگامی که توسط امواجی با طول موجی پایین جذب شود ,مشتعل میشود .

 

برچسب ها : هولوگرافی ,ساخت هولوگرافی,هولوگرام,ویژگی های هولوگرام, ساخت هولوگرام ,هولوگرامهای پراکنشی,
موضوع : | بازدید : 6
+ نوشته شده در  شنبه 4 آذر 1396ساعت 0:26  توسط نادر رفیعی 

هولوگرافی و نشان

 

نشان و معرفی آن در هولوگرافی

  • این نشانها براساس هولوگرام های ساخته شده در شرکت هستند و تولید میشوند.
  • اثبات این نشانها به این صورت است که نسخه های اصلی هولوگرافی را با آن به اثبات میرسانند. که این نسخه ها شامل محافظت  در برابر کپی برداری غیر مجاز می باشد .
  • محافظت از جعل نشان ها از لحاظ مجازی امکان پذیر نمی باشد .
  • الگوی این نشان ها در هنگام جداسازی بر روی برچسب باقی می ماند .

نشان های ابطال پذیر نقره ای

این نوع نشان ها از شناخته ترین نوع به شمار می آیند .در هنگامی جداسازی این نشان ها الگوی آن بر روی برچسب و یا پایه ی اصلی باقی می ماند 

  • برای محافظت از این نشان ها یک پلیمر ابری با یک لایه ی مستحکم از چسب آکریلیک مورد استفاده قرار می گیرد .
  • این نشان ها در هنگام جداسازی به آسانی تخریب می شوند 
برچسب ها : هولوگرام , کاربرد هولوگرام , برچسب های هولوگرافی , استفاده از هولوگرام , برچسب های هولوگرام,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  شنبه 11 آذر 1396ساعت 23:40  توسط نادر رفیعی 

هولوپیر

 

هولوپیرچیست ؟

در نظر داشته باشید که بسیاری از شرکت ها سال ها از طریق هولوگرام باهم رقابت میکردند و شرط بندی آنها براساس هولوگرام بود. و این رقابتها با پیشرفت تکنولوژی و به صورت گسترده بود. انا باید بدانید که امروزه 
آینه ها در قبل نمایانگر تصاویر حجمی بوده اند ولی هنگامی که خواسته های شرکت ها را برآورده نکردند هولوپلیرها جایگزین آن شدند .این بسته ی تکنولوژی جدید برای کاربران این امکان را فراهم می آورد که ساختارهای سه بعدی را به نمایش درآورند و با آن مقابله کنند .این شرکت دو نسخه از این بسته ی راه اندازی شده را به وجود آورد یکی از این نمونه ها با کابل HDMIبه کامپیوتر وصل می شود و نمونه ی دیگر با پردازشگرINTEL CORE i7مستقل از pcعمل می کند.مدل HDMIدر حدود ۷۵۰دلار قیمت دارد در حالی که ارزش یک نمونه ی کامپیوتری در حدود ۳۰۰۰دلار است .
برای ساخت هولوگرام از هر دو گونه از سخت افزار مشابه استفاده می شود .این نمونه ها محتوا را از صفحات نمایشگر LCD2560×۱۶۰۰بازتاب می دهند .دوربینی همانند نمونه ای که در MICROSOFT KINECTو یا آیفون xبه کار گرفته شد در بالای دستگاه به منظور ایجاد تقابل و کنش قرار گرفته می شود.از سوی دیگر ابزار ارزان قیمت درusbشارژ می شود در حالی که بسیاری از نمونه های ارزشمند بستگی به میکرو یو اس بی ها دارند .محتواها از زاویه ی پنجاه درجه ای دستگاه فابل مشاهده هستند 

ویژگی های مهم هولوپلیرها

اگر چه هولوپلیرها قدرت واکافت بالایی دارند ولی کاربران امکان مشاهده ی یک تصویر روشن و واضح بر روی دستگاه را ندارند .در عوض تصویر به وجود آمده بر روی دستگاه بسیار تیره و تاریک است .
دلیل چنین امری این است صفحه ی هولوپلیر در سی و دو زاویه ی متفاوت بازتاب داده می شود و قدرت واکافت موثری در حدود ۲۶۷×۴۸۰ را برای ایجاد تصویر سه بعدی به وجود می آورد .
ممکن است با مشاهده ی یک هولوگرام واقعی تاثیر نگیرید.اگر در جستجوی هولوگرام ارتعاشی و متحرک هستید آن را پیدا نخواهید کرد .
این بسته ی به گونه ای کامل نیست که کاربران امکان استفاده بهینه از آن را داشته باشند .آینه ها نیز کاربردهای بسیاری دارند .هنگامی که رایانه را در حدود چند هفته ی گذشته بررسی کردم با تعدادی تصاویر متحرک رو به رو شدم و در آن از انگشتانم برای ساخت یک تصویرسه بعدی استفاده کردم وتصویر سه بعدی قلب را که همانند یک گربه بود را بررسی کردم .در تمامی طرح از انگشتانم به عنوان یک کنترل کننده استفاده کردم اگر چه یک برنامه ی نقاشی مزیت چهار دکمه ی درونی برای کنترل نقاشی و طرح مورد نظر را در هنگام تکمیل شدن را دارد .این شرکت سفارش های کوچک همانند هک کنترلگر نینتدو که در بازی ها استفاده می شد را تجربه کرده است .ابزارهای فوق درون یاب را جستجو نکرده ام ولی به نظر می رسد در آینده ی نزدیک مورد استفاده قرار گیرد .

برچسب ها : برچسب امنیتی, ساخت هولویگرام, طراح هولوگرام, کاربرد هولوپلیرها, هولوپلیر چیست, هولوگرافی, هولوگرام, هولوگرام های سه بعدی نظر,
موضوع : | بازدید : 6
+ نوشته شده در  شنبه 25 آذر 1396ساعت 11:22  توسط نادر رفیعی 

هولوگرام ها در آموزش کودکان

 

بررسی آموزش کودکان با استفاده از هولوگرام

استفاده از هولوگرام ها در بسیاری از موارد در دنیای امروزه ما حس میشود اما یکی از بهترین های این موارد را میتوان استفاده از این محصولات در پروسه آموزش دانست.پس  با ما در ادامه این مطلب همرا هباشید.

کودکان استرالیایی در مدرسه ی کانبرا برای نخستین بار در یک اقدام انقلابی از طریق هولوگرام ها آموزش داده شدند .

تکنولوژی راه اندازی شده ی جدید این امکان را به وجود آورد تا دانش آموزان تاریخ بتوانند در ساختمان قدیمی مربوط به دو هزار سال قدم بزنند و یا اینکه دانشجویان پزشکی بتوانند ساختار ملکول و یا قسمتن های داخلی بدن انسان را از نزدیک مشاهده و بررسی کنند .

بررسی ویژگی های تکنولوژی آموزش از طریق هولوگرام

این برنامه ی آزمایشی را مرکز آموزشی جهانی pearsonرا با استفاده از نرم افزار هولولنز که نخستین کامپیوتر هولوگرافی غیر مهار شده می باشد،طراحی کرده است .

این ابزار بر خلاف عینک های سه بعدی رایج هولوگرام سه بعدی را همانند یک خرگوش زنده به جهان واقعی وارد می کند .

کاربران در این ابزار قابلیت رویایی با برنامه همانند مشاهده ی داخلی ترین اجزای بدن در کلاس درس و یا راه رفتن درون سیستم خورشیدی را به صورت زنده را دارند .

تکنولوژی آموزش از طریق هولوگرام  قابلیت ارتباط برقرار کردن دانش آموز با درس را فراهم می آورد .هم چنین معلم امکان برقراری ارتباط مستقیم با دانش آموز از این طریق را دارند .

این تکنولوژی را هفته ی جاری سازمان جامع آموزشی پیرسان در مدرسه ی گرامر کانبرا بررسی می کند.
این مدرسه تنها و اولین مکانی است که این تکنولوژی را بررسی می کند .

مدیر جهانی مرکز آموزش پیر سان اعلام کرد تکنولوژی موجود تمام راه های آموزشی از تاریخ گرفته تا علوم و سلامت را تغییر می دهد .
وی در یک گزارش خبری چنین گفت دستیابی به دست ساخته های حقیقی نسل های متمدن بسیار دشوار است .

برچسب ها : آموزش از طریق هولوگرام, آموزش کودکان با استفاده از هولوگرام, تکنولوژی هولوگرام, هلوگرام, هولوگرافی, هولوگرام,
موضوع : | بازدید : 2
+ نوشته شده در  شنبه 23 دی 1396ساعت 1:14  توسط نادر رفیعی 

شناخت اینترفرومتری میان مدت هولوگرافی

 

کاربرد اینترفرومتری میان مدت هولوگرافی 

متخصصان در زینه ی اختلالات گوش و اینکه بتوانند به راحتی انها را مورد بررسی قرار دهند از روشهای زیادی در این زمینه استفاده کرده اند یکی از آنها را میتوان به نام  اینترفرومتری میان مدت هولوگرافی معرفی کرد که  اصولا برای مطالعات حالات لرزش گوش شخص زنده و مطالعه ی آن در کلیه ی نواحی گوش مناسب است.
در برخی کودکان و بزرگسالان آماس گوش پدید می آید که موجب بد عمل کردن شیپور استاش متصل به غشای تحت تراکم فشار هوا میشود.نتیجه ی آن از دست دادن توان شنیداری ،انسداد گوش و اتوفونی است.
هولوگرافی میان مدت از نمونه ی استخوان غشای تازه ی انسان حرکت مورب کوچکی را با پیستونی همانند استخوان رکابی نشان داده است.
الگوی لرزش جمجمه ی انسان لاغر با استفاده از اینترفرومتری هولوگرافی میان مدت نور را توسط حرکت استخوان ها به مکانیزم انتقال صدا میفرستد.این نمونه توسط استخوان لرزان صورت گرفت.
اختلال شنوایی زمانی اتفاق می افتد که شکاف کوچکی در هرم سرسخت جمجمه ی اصلی انسان در اثر تصادف بوجود می آید.اینترفرومتری هولوگرافی دونما برای مطالعه ی نقص های جمجمه ی انسان تحت شرایط مختلف بکار رفته است.

 هولوگرافی در اختلال شنوایی

در زمینه ی گوش و اختلالات آن بسیار زیاد موارد و مشکلات و جود دارد و متخصصین در این مورد تحقیقات زیادی را انجام داده اند . ما در اینجا به بررسی هولوگرافی در اختلالات شنوایی پرداخته اییم.

گوش انسان در استخوانی جاسازی شده است که بخشی از جمجمه را تشکیل میدهد.
گوش به سه دسته تقسیم میشود:
گوش بیرونی،گوش میانی و گوش درونی.گوش بیرون شامل بال برگ مانند است.
کانال شنوایی خروجی و غشای طبلی شکل.
غشای طبلی شکل شاخابه ای از گوش میانی است که صدایی که از بیرون می آید را توسط استخوان چکشی شنوایی به گوش درونی انتقال میدهد.
گوش میانی در حفره ی طبلی شکلی قرار گرفته است و شامل استخوان چه های شنوایی است.
گوش درونی حلزون شکل است.این بخش حلزونی به دو کانال مشابه توسط غشای بنیادی تقسیم میشود.
سلول های دریافتی برای حس شنوایی در قسمت غشای بنیادی تقسیم میشوند.

هولوگرافی با دو نمایش و مدت زمان متوسط برای مطالعه ی بخش های متفاوت اندام شنوایی انسان بسیار مفید است.
●لرزش بخش های داخلی ماکت ها مانند حلزون باز شده و غشای اصلی توسط هولوگرام میان مدت مطالعه شده است.
●اینترفرومتری هولوگرام میان مدت برای مطالعه ی تحلیلات لرزشی با فشار بر اتصالات ماهیچه ی گوش میانی نشان داده است که استخوان سندان و استخوان چکشی مانند اهرمی در اطراف محور مستقل فرکانس حرکت میکند.

پرده ی گوش در هر دوی فشار های شنوایی و در کانال های بیرونی گوش به طرف استخوان های گوش میانی مهم است.
تکنیک مرئی هولوگرافی میتواند با اندازه گیری دقیق شکل غشا بکار رود.
وقتی امواج صدا بر روی پرده در گوش بیرونی می افتد،میلرزد.
برای استفاده از هولوگرافی بعنوان ابزاری بالینی برای افراد زنده مراقبت های ویژه ای در استفاده از سیستم عینی با توجه به دریافت عینی دشوار از کانال های باریک و پیچ دار بیرون گوش الزامی است.
دستگاه بصورتی انعطاف پذیر با استفاده از دستگاه فیبری آندوسکوپ به جهت روشن سازی و استفاده از فیلمی قابل ارتجاع برای ضبط هولوگرام ساخته میشود.
دستگاه نتیجه ی نهایی را در ده ثانیه تولید میکند.بنابراین برای کاربردهای طبی و مطالعات سریع الگوهای لرزش پرده ی گوش مفید است.

 
برچسب ها : کاربرد هولوگرافی, کاربرد هولوگرافی در اختلالات شنوایی, کاربرد هولوگرافی در پزشکی, هولوگرافی, هولوگرام,
موضوع : | بازدید : 2
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 16:05  توسط نادر رفیعی 

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد